OZONATORY - DOBRY SPRZĘT TO PODSTAWA

Posiadamy wysokiej jakości osprzęt 

NASZE OZONATORY

Trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie

W Ozonactiv używamy ozonatorów które posiadają Polską i opatentowaną technologię wytwarzania ozonu. Ozon wytwarzany jest za pomocą lamp szklano-platynowych. Dlatego nasze ozonatory są bezpieczne zarówno dla kokpitu samochodu, sprzętów domowych jak i ludzi ale tylko po ozonowaniu.

Powszechnie używane i sprzedawane ozonatory powietrza oparte są na technologii płytek ceramicznych. Powoduje to, że wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu przyczyniających się do szkód w postaci zniszczonych plastików jak i obić wnętrz aut, uszkodzonych mebli domowych oraz elektroniki.

Ponadto powietrze po ozonowaniu takimi ozonatorami uczula !

Druga kwestia to wydajność

Wydajność ozonatora to ilość ozonu wytworzonego w ciągu godziny pracy urządzenia. Podaje się ją w gramach na godzinę. Nasza firma posiada ozonatory mogące wygenerować 150g ozonu na godzinę a to już sporo.

A więc to jaka wydajność jest odpowiednia? Wydajność urządzenia zależy od wielkości pomieszczeń, które chcemy "wyozonować". Niektóre firmy posiadają osprzęt o małej wydajności a przedłużanie zabiegu ozonowania ozonatorem o zbyt małej wydajności nie przyniesie dobrego efektu. Dlaczego ? Ozon po wytworzeniu ciągle się rozpada. W normalnych warunkach czas rozpadu ozonu w powietrzu wynosi około 20 minut.

Firmy stosujące „za mały” ozonatory nie wytworzą progowego stężenie ozonu który jest konieczny do rozpoczęcia dezynfekcji. Ozon będzie oczywiście wytwarzany – ale będzie można go tylko wyczuć i nic po za tym.

Jeśli masz więcej pytań - skontaktuj się z nami

Lub zadzwoń 511 459 440

Zadzwoń