Właściwe warunki sanitarne i zdrowy klimat w pomieszczeniu

Zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem w hali, magazynowane produkty szybciej tracą świeżość, a w pomieszczeniu ciężko się oddycha i pracownicy chorują? To prawdopodobnie oznaka zanieczyszczonego powietrza, czego źródłem mogą być bakterie, grzyby czy roztocza. Ozonowanie jest metodą dezynfekcji, która skutecznie zwalcza chorobotwórcze ustroje, wszystkie wirusy i bakterie, przywracając zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu i usuwając nieprzyjemne wonie.

Jak działa ozon?

Ozon to przyjazny środowisku, naturalnie występujący w przyrodzie gaz nazywany aktywnym tlenem. Absorbuje nieprzyjemne zapachy i wchodzi w reakcje chemiczne ze szkodliwymi substancjami, neutralizując je. W wysokim stężeniu jest toksyczny, co umożliwia mu skuteczne działanie, dlatego ozonowanie może przeprowadzać tylko wyspecjalizowana ekipa w stroju ochronnym. Ozon, dzięki niskiej trwałości, po zakończonym procesie dezynfekcji w ciągu 30 minut samoistnie ulatnia się z pomieszczenia, które ponownie staje się odkażone i bezpieczne, a tym samym zdatne do użytku. Gaz pozostawia po sobie charakterystyczny, świeży zapach.

Hale, sklepy i magazyny należy ozonować, gdy:

Chcesz pozbyć się bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów,

Chcesz stworzyć zdrowy, przyjemny klimat dla pracowników.

W pomieszczeniu unosi się ciężki, nieprzyjemny zapach – w celu odświeżenia powietrza,

Magazynujesz produkty spożywcze i chcesz wydłużyć ich trwałość

W pomieszczeniu mają panować odpowiednie warunki sanitarne – sterylizacja,

Chcesz usunąć uciążliwe zapachy, np. dymu po pożarze,

Dlaczego ozonowanie jest tak efektywną metodą odkażania?

Ponieważ trwale usuwa zarówno problem, jak i jego przyczynę, docierając także tam, gdzie inne sposoby zawodzą. Odpowiednio dobrane stężenie gazu i czas trwania procesu pozwalają na kompleksowe zwalczanie organizmów jedno i wielokomórkowych w całym pomieszczeniu. Ozonowanie jest 50 razy skuteczniejsze i działa 3 000 razy szybciej niż chlor. Zazwyczaj dezynfekcja trwa od 30 minut do 3 godzin, ale w trudnych przypadkach czas ten może wydłużyć się nawet do 20 godzin. W Ozonactive pracujemy do momentu osiągnięcia oczekiwanego przez Ciebie efektu.

Wysokiej klasy sprzęt z atestem

Nasze ozonatory mogą wytworzyć 150 g ozonu na godzinę, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie odkazić pomieszczenia o dużej kubaturze kilku tys. m3. Dostosujemy poziom stężenia do problemu oraz powierzchni.

Dostępność 24/7

Elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów, pracując również w weekendy czy o niestandardowych porach. Po prostu zadzwoń i zapytaj o dogodny dla siebie termin!

Doświadczona, wykwalifikowana ekipa

Umiejętności i wiedza potwierdzone certyfikatem. Ozon to substancja toksyczna, o właściwościach antyseptycznych, dlatego dla zachowania bezpieczeństwa, ozonowanie może przeprowadzić tylko wykwalifikowany zespół.

Gwarancja skuteczności

Otrzymujesz od nas gwarancję skuteczności przeprowadzonego ozonowania. Pracujemy do momentu całkowitego pozbycia się problemu: zarówno objawów, jak i przyczyny. Z Ozonactive masz pewność, że Twój dom jest bezpiecznym dla zdrowia miejscem.

Jeśli masz więcej pytań - skontaktuj się z nami

Lub zadzwoń 511 459 440

Zadzwoń